ГОЛОВНА

АЛЬФА ФІЛЬМ

КІНОЗАЛ

ФОТОХРОНІКИ

НОВИНИ

ПОСЛУГИ

АВТОРСЬКА
СТОРІНКА

ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК

ВОГНЯНИЙ МЕЧ ФОРТЕЦІ

УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ

ЕФЕКТ МОЦАРТА

                       

 

 

 

ВОГНЯНИЙ МЕЧ ФОРТЕЦІ
(одкровення від автора фільму)

Ця фортеця одна з тих, про які не тільки знають, а й вважають за краще відвідувати любителі історії, щоб отримати насолоду від присутнього в їх стінах духу героїзму і мужності.
  Їх відновлюють, реставрують, намагаються відтворити первозданний вигляд, використовуючи не тільки стародавні рецепти розчинів, але й матеріали, за рідкісним винятком, коли нові технології не псують естетичний вигляд і не погіршують якість.
  На мій превеликий жаль, Білгород - Дністровська фортеця страждає від цілого пакета порушень технологій, в т.ч. реставрується не те, що знаходиться на межі обвалення і, насправді, висить на волосині (я маю на увазі стіни, бойові вежі вздовж рову).
  Відсутність професіоналізму, почуття естетизму, краси та досвіду у реставраторів, керівника історичного музею призвело до прогресуючого "дефолту" проекту відновлення, хоча, судячи з інформації, кошти виділялися "пристойні". Варто відзначити свята з продажем алкогольних напоїв, рок-фестивалі з руйнівною акустикою. Як наслідок - графіті на стінах головної цитаделі, грубо прокладені електрокабелі по самій стіні, щитки напруги, вбиті в цитадель.
  Це що? Відтворення? Думаю - ні.
  Історичні споруди необхідно лікувати, не завдаючи шкоди і не використовуючи їх в збиткових комерційних шоу-проектах.
  Можливо, передчуваючи все це, мною був створений позаплановий проект фільму, який зміг би підняти значимість цієї споруди і привернути більшу увагу громадськості.
  Місто і фортеця мають славну історію подій не тільки оборонного характеру. Тут такі імена, як Кутузов, Пушкін, Волконські, Ліпранді, Кюртен, Геродот, Мітрідат, хан Ногай і султан Баязид (Баязет) і т.д. Вони назавжди піднесли одне з найкрасивіших архітектурних споруд. По-моєму, фортеця є "Бренд" цього регіону, який не використовується для фінансової підтримки споруди, як, наприклад, це роблять у Хотинській або Кам'янець-Подільської фортецях.
  Враховуючи достатній обсяг літератури, яка описує історичні події цих місць і багато спірних "плям", я зупинився на стилі позитивно - пізнавального кіно з відсіканням таких "плям".
  Є факти, описані в різних джерелах: літописи, щоденники, книги тих часів, але є надуманості і здогадки.
  Є свідчення, що вказують на зв'язок до решти слідів історії і з ними складно не погодитися. Наприклад, мінарет на території першого великого двору. Він багато може повідати ...